gototopgototop

Політика > Різне

grominfo.eu

Нові санкції США проти Росії – це сигнал Євросоюзу – експерт

Субота, 19 серпня 2017 16:28
E-mail Друк PDF
Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Абстрактнa розмова про те, що "цінності важливіші за гроші", доведеться підтверджувати діями.

Сполучені Штати приміряють на себе роль реального, а не декларативного лідера вільного світу

Введення США нових санкцій проти Російської Федерації переформатує картину глобального світу і систему міжнародних відносин, а також підштовхує інших їх учасників чітко визначитися зі своєю позицією.

Як пише директор Інституту стратегічних досліджень НАНУ, радник президента України Володимир Горбулін у своєму матеріалі для ZN.UA позиція, яка спостерігалася з 2014 року і дозволяла багатьом країнам м'яко дистанціюватися від недружніх дій Росії і уникати рішучих кроків, опинилася під загрозою.

"Складається ситуація, коли абстрактнa розмова про те, що "цінності для нас важливіше грошей", доведеться підтверджувати діями", – зазначає експерт.

Європейські лідери, судячи з їх реакції, не в захваті від таких радикальних дій Вашингтона, але, ймовірно, не підуть на конфронтацію з США через комплексу внутрішніх проблем. Які пов'язані з Brexit, посилюється євроскептицизмом правлячої в Польщі партії, а також відсутністю чіткої стратегії подальшого розвитку Союзу.

"Брюсселю простіше прийняти нову активну роль США, ніж пропонувати свій підхід. Хоча б тому, що свого підходу (крім абстрактного "давайте жити дружно!") у Брюсселя, а разом з ним — у Берліна та Парижа, не спостерігається... Все йде до того, що вибори в Німеччині закінчаться прогнозовано, і Ангела Меркель залишиться канцлером. А значить — радикальних змін у політиці не тільки Німеччині, але і ЄС не передбачається", – констатує автор.

У той же час, можна не сумніватися, що Кремль намагатиметься максимально ефективно використовувати суперечності між ЄС і США для ослаблення євроатлантичної солідарності.
Tags:     США      ЄС      санкції      Україна      РФ