gototopgototop

Економіка > Думки

grominfo.eu

Чорновол: "Укроборонпром" продав єдиний в країні завод по ремонту інженерно-саперної техніки

Субота, 19 серпня 2017 21:04
E-mail Друк PDF
Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології "Як в"Укроборонпром" міг втратити завод за смішну заборгованість в 11 млн грн".

Депутат Верховної Ради Тетяна Чорновол ("Народний фронт") заявила, що Ніжинський завод по ремонту інженерної техніки припинив роботу після того, як півроку тому був проданий через заборгованість у розмірі 11 млн грн., передає LB.ua.

"Військові інженери мені скаржилися, що ні один рід військ не опинився в такій скруті, як вони. Що ні одна одиниця в лінійці техніки в Україні не проводиться, все що на фронті - спадщина Радянського Союзу. І це спадок постійно потребує ремонту, але ремонт - кустарний, тому що профільне держпідприємство "Ніжинський завод по ремонту інженерної техніки" не працює у зв'язку з тим, що півроку тому завод був проданий з молотка. Повторю - півроку. Не до війни, не за часів Януковича, а в цьому році. Хоча все там було, і цехи, і обладнання. І боргів зважаючи бюджету Міноборони і війну в країні - кіт наплакав - лише 11 млн грн, зовсім не та сума, щоб зарізати завод", - йдеться в її блозі на сайті "Цензор".

"Процедура банкрутства була запущена в 2012 році, а в 2017 вона була завершена знищенням заводу як такого. Адже в цьому році на аукціоні був реалізований найбільш "живий" шматок заводу, головний цех з усім обладнанням взагалі за смішні 1,8 млн грн. А без нього заводу фактично немає. Натомість роботи з ремонту інженерної техніки ведуться тут же в Ніжині, одразу за парканом заводу на території військової інженерної частини. Тут робиться все те, що повинно робитися на заводі, але без наявності заводського обладнання, фактично в кустарних умовах. У військовій частині "викручуються" як можуть, 260 одиниць техніки відремонтовано в минулому році. Але, це повний дебілізм - робити ремонт в гаражі з домкратом, якщо поруч спеціалізовані цехи заводу", - зазначила нардеп.

"А все тому, що військова частина відноситься до Міноборони, а завод - "Укроборонпрому". Кожен зайнятий своїм: військові - ремонтують, а "Укроборонпром" - розбазарює. Я не можу ніяк зрозуміти, як можна було розтринькати єдиний завод з ремонту інженерної техніки в Україні. Як так можна було не витягнути, не запустити підприємство, у якого кредиторської заборгованості смішні - 11 млн грн? Зате "Укроборонпром" зараз хоче півтора мільярда гривень з бюджету на будівництво нового патронного заводу. І це при тому, що кількість боєприпасів на складах у нас обчислюється в мільярдах, а в найближчі роки ми точно не збираємося воювати ні з Індією, ні з Китаєм", - додала Чорновіл.

"Куди більш актуальним питанням є ремонт інженерної техніки. Якої не вистачає, яка постійно завантажена в зоні АТО, яка давно потребує відновлення. Як в таких умовах "Укроборонпром" міг втратити завод за смішну заборгованість в 11 млн грн на противагу 1,5 млрд, які хоч завтра "Укроборонпром" готовий витратити на патронний завод? Якщо все називати своїми словами: це безгосподарність, корупція, зрада. До речі, купив з молотка завод такий собі Дмитро Пляцук, помічник екс-депутата регіонала Сівковича, заступник міністра оборони Саламатіна - одіозного міністра часів Януковича, який пустив Збройні сили під ніж. Саме за часів керівництва Міноборони Саламатіна і була запущена процедура банкрутства заводу, в інтересах свого заступника. А зараз по суті завершена", - резюмувала нардеп.