gototopgototop

Економіка > Думки

grominfo.eu

Ситник: Приватизацію держпідприємств гальмують свідомо – так легше красти

Субота, 19 серпня 2017 01:06
E-mail Друк PDF
Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Іноземний інвестор не приходить в країну, тому що немає прозорих правил гри

Процес приватизації державних підприємств свідомо гальмується тими групами, які мають на це кошти, тому що державну власність легше розкрадати.

Про це в інтерв'ю газеті "День" заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

"Чому так важко розпочинати реальну боротьбу з корупцією? Тому що це явище має в Україні глибокі коріння, коли є недоторканні сфери і особистості, коли існують політичні договорняки тощо. Всі ці правила, дійсно, формувалися в 1990-х рр.., і, що трагічно, вони існують сьогодні... Як приклад, можу навести ситуацію, що стосується державних підприємств. Там досі існують ті ж самі корупційні правила. "Справа Мартиненка" в цьому плані є знаковим", - сказав Ситник.

Він додав, що це можна вважати і політичною корупцією, адже з державних підприємств крадуться кошти, які потім використовуються для створення партій, телеканалів, заклад "своїх" людей у владу, лобіювання певних законопроектів у парламенті тощо.

За словами Ситника, йому дивно, коли, наприклад, виставляється на продаж Одеський обленерго, але немає заявок на купівлю.

"Чому так відбувається? Тому що ті групи, які мають гроші для приватизації, не хочуть цього, тому що поки власність залишається державною, її легко розкрадати. Іноземний інвестор не приходить в країну, тому що немає прозорих правил гри, а є корупція. Тобто ми маємо замкнуте коло, коли привабливі для приватизації стратегічні підприємства нікому не цікаві, бо на шляху стоїть хабарництво", - констатував директор НАБУ.

За його словами, Національне антикорупційне бюро намагається всі ці схеми ліквідувати, свідченням чого є "справа Онищенко" з Укргазвидобуванням, зламати стару систему і змінити правила.

"Але попереду ще довга і копітка робота. Справи, які сьогодні ми розслідуємо, починають розхитувати цю систему", - переконаний Ситник.

Нагадаємо, Артем Ситник впевнений, що без створення антикорупційного суду справи, пов'язані з великою корупцією топ-чиновників, можуть розглядатися 10 років.