gototopgototop

Економіка > Корупція

grominfo.eu

НАБУ заперечує розголошення даних по Манафорту

Середа, 16 серпня 2017 17:05
E-mail Друк PDF
Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Бюро виправдовується, що лише надавала відповіді на запити ЗМІ.

Національне антикорупційне бюро України заявило, що повідомило про наявність у "чорної бухгалтерії" Партії регіонів прізвища Пола Манафорта у відповідь на запити ЗМІ, передає LB.ua.

"НАБУ і САП неодноразово заявляли, що ніякого розслідування щодо Пола Манафорта не велося. Ми підкреслюємо, що він - не підслідна нам обличчя. Всі коментарі про наявність імені Пола Манафорта у списках так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів надавалися виключно у відповідь на запити ЗМІ та з метою запобігти маніпуляціям", - повідомили в середу в прес-службі НАБУ, передає Інтерфакс-Україна.

16 серпня у прес-службі Генпрокуратури України відзначили, що розслідують в рамках відкритого кримінального провадження розголошення НАБУ матеріалів справи про "амбарной книзі Партії регіонів", але ні про яке втручання бюро вибори президента США мова не йде.

15 серпня 2017 року інтернет-видання "Обозреватель", посилаючись на наявну в розпорядженні редакції документ, опублікувало новину із заголовком "ГПУ відкрила провадження по втручанню НАБУ у вибори президента США: документ". За даними видання, кримінальне провадження №42017000000002470 відкрито по 2 ч. ст. 387 Кримінального кодексу України (Розголошення даних досудового слідства або дізнання), - "про втручання окремих посадових осіб Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) у вибори президента США в 2016 році".

При цьому в оприлюдненій фотокопії частини документа наводиться фабула відкритого 2 серпня виробництва: "Згідно зі зверненням народного депутата України Деркача А. Л. [позафракційного нардепа Андрія Деркача] посадові особи правоохоронних органів України здійснили розголошення даних досудового розслідування шляхом оприлюднення в засобах масової інформації фрагментів записів, зроблених на аркушах "амбарной книзі Партії регіонів" на ім'я глави передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Зазначені дані ганьблять людину, принижують її честь і гідність створюючи в суспільстві уявлення незаконного втручання у вибори президента Сполучених Штатів Америки".

У травні 2016 року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Тріпак передав НАБУ документи "чорної бухгалтерії" ПР. Ці документи, за його словами, підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки українським чиновникам і політикам, а також Манафорту, який пізніше став керівником виборчої кампанії Трампа.

Пізніше в The New York Times вийшла стаття про роботу Манафорта в Україні, після чого він подав у відставку з поста керівника кампанії Трампа.

В кінці червня 2017 року НАБУ заявило, що вони і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не уповноважені розслідувати діяльність Манафорта як політичного консультанта Партії регіонів.