gototopgototop

Економіка > Корупція

grominfo.eu

Відомому антикоррупционеру Шабунину вручили підозру. Йому загрожує до 3 років

Середа, 16 серпня 2017 15:31
E-mail Друк PDF
Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Голові Центру протидії корупції Віталій Шабунину оголосили підозра у нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

Як з'ясували журналісти «Фрази», антикорупційного активіста підозрюють в «умисному нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості» громадянину Всеволод Філімоненко.

Як повідомляють, в підозрі, яке Шабунину вручили 15 серпня в Дніпровському відділенні поліції зазначається, що 8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін завдав один удар по обличчю Філімоненко, що спричинило тривалий розлад здоров'я останнього у вигляді закритої травми обличчя».

Сам Шабунін зазначає, що за ніч прокуратура змінила кваліфікацію і тепер йому загрожує 3 роки в'язниці, тоді як спочатку йому інкримінували ч. 2 ст. 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу, за якою чолі ЦПК загрожувало б обмеження або позбавлення волі на термін до 5 років.

Між тим, як повідомили журналістам «Фрази» у прес-службі столичної прокуратури, «враховуючи звернення в міліцію представників ЗМІ та громадськості про невідповідність статусу потерпілого журналіста, стаття про заподіяння тілесних ушкоджень у зв'язку здійсненням ним професійної діяльності поки не інкримінується».

«Інформація про причетність потерпілого до журналістської діяльності, а також мотиви вчинення кримінального злочину буде ретельно перевірена, після чого прийнято відповідне процесуальне рішення», — додали у відомстві.

Як повідомляли раніше, на початку червня 2017 року голова громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін вдарив журналіста та помічника нардепа Сергія Мельничука Всеволода Філімоненко. За словами останнього, це сталося після того, як він поставив Шабунину питання, «чому не воюєш до СОТ?».

У свою чергу, заявив Шабунін, що Філімоненко образив його колегу Олександра Устинову, що і стало причиною конфлікту.

Згодом ЗМІ повідомили, що активісти викрили Шабуніна в брехні про неможливість служби в армії.

2 серпня податкова міліція відкрила проти Шабуніна кримінальне провадження.