gototopgototop

Экономика - Корупція

grominfo.eu

Зловмисники заволоділи коштами ТОВ у розмірі 33 млн гривень

25 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Один із зловмисників діючий співробітник ГФС, ще один – колишній

Головне слідче управління Генпрокуратури України разом зі Службою безпеки України затримали злочинців, які заволоділи коштами ТОВ у розмірі 33 млн грн.

Дружина Матіоса порадувала головного військового прокурора подарунком в 683 тисячі

22 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Заступник Генпрокурора і головний військовий прокурор Анатолій Матіос задекларував подарунок від дружини вартістю майже 683 тисяч гривень, пише 24 канал.

Інформацію про цінний подарунок Матіос вказав у декларації 21 лютого на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

З банку Януковича в банк Порошенко "перегнали" понад 300 млн

22 лютого 2017


Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии 25 січня Печерський райсуд м. Києва кількома ухвалами (1, 2, 3) задовольнив клопотання Генпрокуратури та наклав арешт на грошові кошти Олександра Януковича, які, за даними слідства та Держфінмоніторингу, 10 січня 2017 року були перераховані з «Всеукраїнського банку розвитку» (на ліквідації з грудня 2015 року; власником був О. Янукович) у «Міжнародний інвестиційний банк» (основний акціонер – Петро Порошенко), повідомляє Finbalance.

Арешт був накладений в рамках кримінального провадження №42014000000000931 від 15.09.2014 за фактами вчинення злочинів службовими особами держпідприємств залізничного транспорту та ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку», йдеться в документі.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» власником якого є ОСОБА_2 [О. Янукович, - ред.], всупереч законодавству України, у період з 2012 по 2014 рік кредитували державні підприємства без проведення процедури, установленої законодавством, за завищеними кредитними ставками та отримували неправомірну вигоду, проводили шахрайські операції з державними цінними паперами та цінними паперами фіктивних товариств, кредитували підконтрольні підприємства без забезпечення за рахунок кредитів, отриманих в Національному банку України.

Так, у період з 01.01.2013 по 30.06.2014 службові особи ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» (МФО 380719) з метою незаконного отримання банком державних коштів, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби на порушення процедури залучення кредитів, визначеної Господарським кодексом України, Законом України «Про здійснення державних закупівель», а також постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2011 № 809, здійснили незаконне кредитування: ДП «Донецька залізниця», ДТГО «Львівська залізниця», ДП «Одеська залізниця», ДТГО «Південно-Західна залізниця», ДП «Південна залізниця» і ДП «Придніпровська залізниця» на суму понад 2,5 млрд. грн.

Крім того, ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» отримав протягом 2012-2013 років від Національного банку України кредит на суму 794 132 000,00 грн. перерахував пов`язаним з ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» підприємствам ТОВ «Нафторесурс регіон Трейдинг» (код ЄДРПОУ 38890891), ТОВ «Квардіс Н» (код ЄДРПОУ 38310204); ТОВ «Мелон 8» (код ЄДРПОУ 38422190); ТОВ «Лайтрум» (код ЄДРПОУ 38356060); ТОВ «Бенефіт-Консалт» (код ЄДРПОУ 37967671); ТОВ «Компанія з управління активами «ВБР-ІНВЕСТ», ТОВ «Тіпікон А» (код ЄДРПОУ 37719341); ТОВ «Вектор-Перспектива» (код ЄДРПОУ 37719727), ТОВ «Араніт К» (код ЄДРПОУ 38210913), ТОВ «Гурт-Фінанс» (код ЄДРПОУ 39072329), ТОВ «Ді Соуз» (код ЄДРПОУ 37719238) з яких з яких 183 630 000,00 грн. не повернуто.

Крім того, службові особи ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» з моменту придбання банку ОСОБА_2, а саме з 2011 року, з метою легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, створили організовану групу за участю працівників банку, вказаних слідчим у клопотанні, які шляхом укладення з ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» депозитних договорів та договорів позики на користь гр. ОСОБА_4, заволоділи грошовими коштами в особливо великих розмірах, вчиняли дії, спрямовані на приховання чи маскування незаконного походження таких коштів або іншого майна чи володіння ними, прав на такі кошти або майно, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення, а так само набуття, володіння або використання коштів чи іншого майна, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів в особливо великому розмірі», - констатується в одній з ухвал суду від 25.01.2017.

Як зазначається в документах, зокрема, на ім’я начальника відділу цінних паперів ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» були відкриті депозити на 113,3 млн грн; на ім`я провідного фахівця відділу стратегії та розвитку - 94,3 млн грн; на ім`я начальника відділу підбору та психологічного супроводу персоналу - 74,8 млн грн.

За інформацією ж Держфінмоніторингу від 11.01.2017, службові особи «Всеукраїнського банку розвитку» 10.01.2017 перерахували 312,5 млн грн у ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк».

За висновками слідчих, фактичним власником цих коштів є О. Янукович (за даними слідчих, номінальні власники відповідних коштів – співробітники ВБР не мали легальних доходів, які б відповідали обсягам депозитів).

Додамо, що 08 лютого Печерський райсуд м. Києва в рамках згаданого кримінального провадження наклав арешт на кошти в «Альфа-Банку», які, за даними слідства, також належать О. Януковичу, хоча й оформлені на іншу особу.

Крім того, як писав Finbalance, згідно з іншою ухвалою цього ж суду (теж від 08 лютого), службові особи ВБР перерахували 100,64 млн грн О. Януковича з рахунку у ВБР на рахунки в банку «Глобус» та здійснили спробу зняття коштів. Відповідно до документу, на відповідні кошти суд наклав арешт. Щоправда, в банку "Глобус" цю інформацію спростовували.

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии

Що таке "іспанськa справа" і чому за неї затримали Фірташа

22 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Процедура екстрадиції Дмитра Фірташа в рамках ЄС між країнами не відбувається автоматично.

Для висилки підозрюваного з однієї країни в іншу потрібно щоб скоєні злочини кваліфікувалися однаково в обох країнах.

НА ЗАПОРІЖЖІ НАКРИЛИ КОНВЕРТЦЕНТР З ОБОРОТОМ БІЛЬШ НІЖ ЧВЕРТЬ МІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ

20 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Зловмисники за винагороду допомагали підприємцям ухилятися від сплати податків.

У Запорізькій області ліквідували конвертцентр з оборотом в 260 млн грн, який діяв на території регіону і Києва.

Голову Фонду соцзахисту інвалідів затримали на хабарі

17 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Хабар становила 10 відсотків від грошей, виділених області на програми соціальної підтримки інвалідів.

Голову Фонду соціального захисту інвалідів Мінсоцполітики спіймали на вимаганні 700 тисяч гривень від підлеглого директора обласного відділення.

Елітні квартири та авто: ЗМІ показали, як живе зам головного слідчого Нацполіції

17 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Сім'я заступника начальника Головного слідчого управління Національної поліції Дмитра Бута придбала дві квартири в "Новопечерських Липках" – одному з самих елітних комплексів Києва.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Компанія Порошенка і його партнерів не повернула банку "Київська Русь" кредит в 6 млн доларів - ЗМІ

16 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології В самому банку, що знаходиться у стадії ліквідації, не розраховують, що зможуть відсудити у людей з оточення президента хоча б заставне майно.

Порошенко і його партнери залишили банк "Київська Русь" без 6 млн доларів

Чому ніхто не сидить. Борці з корупцією пояснюють причини

16 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Коли сядуть самі імениті корупціонери і чому без антикорупційного суду цього не станеться, можливо, ніколи

Що таке велика риба і як її зловити, з'ясовували депутати на засіданні профільного парламентського комітету разом з керівниками антикорупційних органів НАБУ і САП, Артемом Ситником та Назаром Холодницким.

При будівництві дитсадків у Києві німців "взули" на 5 млн

14 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Німеччина почала фінансувати будівництво дитячих садків у Києві для переселенців із зони АТО, а українська поліція вже шукає, куди зникли п'ять мільйонів.

Про це стало відомо з визначення Дніпровського суду Києва від 8 лютого 2017 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє Перша інстанція

Затриманому по справі Онищенко екс-заступника голови "Укргазвидобування" знизили заставу з 50 до 10 млн гривень

10 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Вадим Шленчак залишається під вартою.

Апеляційний суд Києва знизив розміру застави з 50 до 10 млн гривень колишньому першому заступнику голови правління "Укргазвидобування" Вадиму Шленчаку, затриманому за підозрою в привласненні коштів держкомпанії.

НАБУ розслідує діяльність заступника голови НБУ Рожкової

10 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології НАБУ зареєструє наступного тижня провадження за фактом можливих зловживань посадовими особами Нацбанку і фонд гарантування вкладів фізичних осіб, зокрема, оприлюднених записів переговорів заступника голови НБУ Катерини Рожкової з акціонерами.

Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник на прес-конференції в Києві в п'ятницю, пише Інтерфакс-Україна.

СБУ виловила в Дніпрі 600-мільйонний "конверт"

10 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Діяльність конвертаційного центру з загальним оборотом в шістсот мільйонів гривень припинили в Дніпрі співробітники Служби безпеки України та прокуратури.

Про це повідомили в прес-службі СБУ,пише oligarh.org.ua

Розкрадання на Енергоатомі. Суд обрав запобіжний захід п'яти підозрюваним

09 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Чотирьом призначений заставу, один перебуває під домашнім арештом.

Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід п'ятьом підозрюваним у заволодінні коштами Енергоатому. Про це повідомляє "Кореспондент" з посиланням на прес-службу Національного антикорупційного бюро України.

До справи "Гонтарєвої" долучаються нові докази про нанесення збитків державі на 17,3 млрд грн

09 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Нові документи з інформацією про можливу причетність представників Національного банку України до вчинення умисних дій, що призвели до стійкої фінансової неспроможності АТ "Банк" Фінанси та Кредит", штучного знецінення та заниження вартості активів цього банку і нанесення шкоди державі на суму 17,3 млрд грн, що надійшли в ГПУ, САП і НАБУ від прокурора Генеральної прокуратури Владислава Куценко.

За інформацією нашого джерела в Генеральній прокуратурі, у зазначених документах йдеться про штучне знецінення активів АТ "Банк" Фінанси та Кредит "з 45 млрд грн до 10 млрд грн, що, в свою чергу, призвело до нестачі ліквідаційної маси банку для виконання зобов'язань перед кредиторами та вкладниками, а також нанесення збитків державі на суму 17,3 млрд грн, що складається з гарантованої суми відшкодування за вкладами фізичних осіб Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (10 275 млрд грн) та наданих кредитів рефінансування Національним Банком України (7, 063 млрд грн) та іншим кредиторам у сумі 12 147 млрд грн.

Влаштувала істерику: Марушевська потрапила під нову статтю

08 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Колишня голова Одеської митниці Юлія Марушевська 8 лютого була допитана у Національному агентстві з питань протидії корупції у справі про неправомірне виділення собі премії у 2016 році.

Як повідомили джерела "Обозревателя", Марушевську звинувачують у тому, що вона виписала собі і ще кільком співробітницям митниці премії до 8 березня, при тому, що вище керівництво Державної фіскальної служби також виділив премії, в тому числі і їй.

"Укргазвидобування" підозрюють в розтраті 95 млн під виглядом охорони

08 лютого 2017

Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили посадових осіб ВАТ «Укргазвидобування» на виведенні грошей з товариства.

Про це повідомили в прес-службі СБУ,пише oligarh.org.uaСторінка 1 з 22