gototopgototop

Економіка > Бізнес

grominfo.eu

ФДМ продав Ахметову блокпакети "Київенерго" і "Західенерго" за 1,2 млрд грн

П'ятниця, 18 серпня 2017 13:04
E-mail Друк PDF
Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології Аукціони пройшли на біржі ПФТС.

Фонд державного майна 18 серпня продав державну частку в компаніях ПАТ "Київенерго" і ПАТ "ДТЕК Західенерго". 25% акцій "Київенерго" були реалізовані на біржі ПФТС за 759,633 млн гривень, а "ДТЕК Західенерго" - за 417,164 млн грн.

Про це повідомляється на сайті Фонду, пише LB.ua.

Оновлення. Покупцем обох пакетів акцій стала компанія Ornex, яка входить до групи СКМ Ріната Ахметова.

"Київенерго" виробляє електроенергію на двох теплоелектроцентралях - ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. На ТЕЦ-5 (встановлена електрична потужність - 700 МВт) працюють 4 енергетичних блоки, а також 5 водогрійних котлів. На ТЕЦ-6 (встановлена електрична потужність — 500 МВт) працюють 2 енергетичних блоки, а також 6 пікових водогрійних котлів. Крім того, компанія забезпечує 75% споживачів Києва тепловою енергією. Також до її складу входить єдиний у Києві сміттєспалювальний завод "Енергія". "Київенерго" належить холдингу ДТЕК, він контролює 72,39% акцій компанії.

"ДТЕК Західенерго" - третя за величиною енергогенеруюча компанія України з встановленою потужністю 4707,5 МВт. До її складу входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС, Добротвірська ТЕС, а також ряд сервісних підприємств. ДТЕК разом з афиллированными компаніями контролює 70,91% акцій цієї компанії.

Нагадаємо, що наприкінці липня ФДМ оголосив про початок проведення біржових аукціонів з продажу акцій восьми енергопостачальних компаній (обленерго) і енергогенеруючих компаній. Три з них - по 25% "Донбасенерго", "Сумиобленерго" і "Одесаобленерго" - не відбулися через відсутність заявок.

16 серпня 25% акцій ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго" були продані компанії Ornex, що входить до групи СКМ, за 143,81 млн гривень.
Tags:     ФДМ      ПРИВАТИЗАЦІЯ      КИЇВЕНЕРГО      Ахметов