gototopgototop

Економіка > Бізнес

grominfo.eu

Почалися масові облави на українських майнерів криптовалют

П'ятниця, 11 серпня 2017 13:31
E-mail Друк PDF
Новини та події в Україні та закордоном. Політика, економіка, суспільство, культура, спорт, наука, освіта, технології На українських майнерів кріптовалют (Bitcoin, Ethereum та ін) розгортають масові облави.

Як стало відомо «Олігарху» з публікації «Вістей», юристи протягом останніх декількох місяців відзначають підвищений інтерес з боку СБУ до сфери «видобутку» віртуальних грошей.

Як розповів адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «Юскутум» Артем Афян, вже відомо про чотири випадки обшуків на майданчиках, які сталися один за іншим.

Кіберпідприємцям ставлять в провину незаконне ввезення обладнання (контрабанду), незаконне підключення до енергомереж, фіктивне підприємництво і навіть ухилення від сплати податків.

Нагадаємо: в лікувально-оздоровчому центрі Інституту електрозварювання ім. Патона у Києві знайшли «ферму» для майнінг біткоїнів. У постанові Святошинського районного суду Києва кажуть, що в непрацюючому басейні центру було встановлено 200 одиниць комп'ютерної техніки, які майнили кріптовалюту.

Отримана кріптовалюта використовувалася для обміну на електронні гроші офіційних платіжних систем шляхом підробки електронних платіжних доручень, йдеться в постанові суду. Переводили в готівку гроші через фіктивні підприємства, а потім їх перераховували на картки зловмисників.