Политика > Персоналии

grominfo.eu

Він діє. Чому Яценюк повертається на білборди і як готується до виборів

Понедельник, 12.11.2018 10:03
E-mail Печать PDF
Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Навесні 2016 року Верховна Рада зі скрипом звільнила Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра.

За мотивами усунення Яценюка Держкіно могло б зняти гостросюжетний серіал, який може позмагатися з "Грою престолів", "Картковим будинком" та навіть славетними "Довгоносиками".

У цій історії є все необхідне для культовості: інтриги, зради, конфлікти у найвищому керівництві держави, провокації, чорний піар, компромати та сварки.

Весь цей політичний галас без перестанку тривав майже півроку. Головним ініціатором відставки тодішнього прем’єра був Петро Порошенко. Він ледь не щовечора збирав засідання "стратегічної сімки" і всіма можливими силами вмовляв Яценюка залишити крісло голови уряду.

"Петро як каток. Коли йому щось треба – він давить і давить, доки не задавить. Отак і Арсенія він давив зранку до ночі", – пригадує поведінку президента зимою 2016 року один з керівників "Народного фронту".

Хоч олігархи Рінат Ахметов та Ігор Коломойський намагалися захистити вигідного їм прем’єра і залишити його на посаді, сам Яценюк чудово розумів, що його робота в Кабміні добігає кінця.

Тому своє звільнення він продумав до найменших дрібниць. Спочатку Яценюк запросив всіх міністрів на прощальні посиденьки на тренувальну базу Нацгвардії, згодом заявив про своє усунення з екранів телевізора, а через кілька днів власною персоною прийшов до Ради.

Він виступив із палким спічем з трибуни, та не дочекавшись голосування, пафосно залишив парламенську залу через центральні двері, в які під час інавгурації заходить новообраний президент.

Ця витівка була грубим натяком на те, як Яценюк планує колись повернутися.

На той момент лідер "Народного фронту" вважав, що попереду на нього чекає велике повернення народної любові. Рівень його підтримки був мізерним, антирейтинг зашкальний, але Яценюк вірив, що з часом це владнається.

Минуло більше двох років, а змінилося мало що. Станом на жовтень рівень підтримки Яценюка коливався в межах 1% серед українців, які вже знають за кого голосуватимуть.

Такі цифри – особиста трагедія для дуже амбітного Яценюка. Як зізнаються джерела у "Народному фронті", впродовж літа й початку осені лідер партії перебував у поганому стані і не знав, що робити далі. Його бажання й сподівання не співпадали з його можливостями. Мало того, що його особистий рейтинг в електоральній ямі, ще й підтримка партії "Народний фронт" не дотягує навіть 1% серед тих, хто вже визначився з вибором.

Врешті перед Яценюком постало питання: або вже і зараз виходити з тіні, або чекати сприятливого моменту, ризикуючи втратити партійні структури по Україні та фракцію в парламенті.

Колишній прем’єр обрав перший варіант.

"Українська правда" з’ясовувала, для чого Яценюк на повну розгортає агітацію, та як "Народний фронт" збирається повертати втрачене.

Я дію

"Сидимо ми, значить, на святкуванні 100-річчя народного віче в Чернівцях, поруч Арсен (Аваков) і Арсеній (Яценюк). Раптом на сцену виходить Іво Бобул. Я ж то думав, що він десять років як вмер, а ось живенький стоїть… Аналогічна ситуація з "Народним фронтом". Люди забули, що ми є, що є такий Яценюк. Потрібно нагадувати", – з нотками чорного гумору пояснює потребу повернення лідера "Народного фронту" у публічність один з його найближчих соратників.

Арсеній Петрович вже давно не їздив регіонами України, його прес-служба регулярно звітує про зустрічі з іноземними політиками, або про його візити до ЄС чи США. Але всього лише за останні два тижні він відвідав рідні Чернівці, а згодом поїхав на Житомирщину, де разом з міністром інфраструктури демонстративно інспектував ремонт доріг та на камери тиснув руки робітникам.

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


Перед цим по всій країні масово з’явилася візуальна реклама з обличчям Яценюка та меседжами "Зупинили дефолт", "Українська мова, кіно, пісня", "Енергетична незалежність".

Користувачі соціальних мереж висміяли такі білборди у мемах. Люди жартували зі слоганів Яценюка та пропонували свої варіанти реклами – на кшталт "Sex, drugs,rock’n’roll", чи "Українська мова, кіно, пісня, вареник, борщ".

Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии


Окремим блоком на українських дорогах з’явилися жовті борди з атрибутикою "Народного фронту" та написом синього кольору "Діє", що мимоволі перегукується зі старим слоганом Юлії Тимошенко "Вона працює".

До створення нової реклами "НФ" не підключав зовнішніх політтехнологів. До прикладу, Сергій Гайдай, який в 2014 році консультував "фронтовиків", відповідав УП запитанням на запитання, чи не знає він, хто створював нові борди для колишнього прем’єр-міністра.

Джерела у "Народному фронті" переконують, що цього разу креативом займалися партійна прес-служба, партійні аналітики, сам Яценюк і його речниця Ольга Лаппо.

В подальшому до цієї роботи планують залучити ще депутатку-технолога Вікторію Сюмар, яка раніше співпрацювала з президентом Петром Порошенком, та депутата-медійника Олександра Сочку, який раніше очолював прес-службу "Блоку Юлії Тимошенко" і зараз працює над новою партійною газетою фронтовиків.

Перед запуском широкої піар-кампанії політсила Яценюка тестувала нові гасла на фокус-групах. Розповідають, що люди сприйняли на ура повідомлення про розвиток української музики й кіно, але байдуже висловлювалися про освітню реформу.

Були навіть ідеї, щоб, крім Яценюка, зробити борди з обличчям міністра освіти Лілії Гриневич та міністра інфраструктури Володимира Омеляна – медійних членів уряду від "НФ", які викликають найменше негативу. Але через досить нейтральне ставлення українців до Гриневич та справу НАБУ щодо Омеляна партія вирішила не ризикувати і зосередитися на піарі свого лідера.

На рекламних щитах Яценюк спеціально зображений без офіційного піджака. На фото він у світло-блакитній сорочці з розчепнутим гудзиком на шиї. Своїм виглядом колишній прем’єр намагається підкреслити, що не займає жодної державної посади, тому нібито не несе відповідальності за негатив, який у людей викликає влада.

Одразу кілька джерел як у фракції, так і в партії НФ зізналися УП, що мета нових білбордів не стосується президентських виборів і складається з трьох пунктів: нагадати про себе, проаналізувати реакцію людей на бренд "Народний фронт" та лідера партії, і передати сигнал своїм же регіональним осередкам.

Хоч "Народний фронт" зараз не може похвалитися серйозною підтримкою виборців, у фронтовиків залишається чималий ресурс. У партії – сім крісел у Кабміні, включаючи МВС, 81 депутат у Верховній Раді, і як не як, осередки по країні.

Однак ніхто в партії не веде жодної системної роботи з регіональними структурами, рейтинги падають, і не зрозуміло, що надалі чекає цю політичну силу. Через це перед стартом виборчої кампанії деякі члени "Нарфронту" почали шукати кращої долі в інших штабах.

Тому людям в регіонах потрібно передати, що "НФ" ще існує і навіть діє.

Щоправда, в останній момент виникла ще й четверта мета піару Яценюка. Вона має назву – Петро Порошенко.

Я воюю

5 листопада Арсеній Яценюк зібрав у бізнес-центрі Carnegie всю фракцію "Народний фронт". Як описують очевидці, його настрій був показово радісним. Яценюк бадьоро переконував депутатів, що "НФ" ще покаже себе на виборах. Раптом хтось із депутатів запитав, як це можливо з нинішнім рівнем підтримки партії.

"Хочу нагадати, що в 2014 році у нас взагалі не було партії, але ми змогли не просто пройти в Раду, а зайняти перше місце", – переповідають героїчну відповідь екс-прем’єра його депутати.

Після пафосної підводки Яценюк поділився подальшими агітаційними планами. За його словами, він планує активно їздити по країні й зустрічатися з членами "Нарфронту" та виборцями, далі партія розставить по країні палатки та роздаватиме газети, згодом на телеекранах з’являться нові рекламні ролики партії.

Колишній прем’єр не договорював всіх причин такої активності. За даними УП, одразу після появи білбордів з обличчям Яценюка у нього відбулася розмова з Порошенком.

Президентові не сподобалося, що лідер "Народного фронту" використовує меседжі, які стосуються української мови й культури, адже це одна із складових передвиборчої агітації Порошенка.

В якийсь момент розмови президент обурився: "Ти що, кампанію ведеш"?

Щоб змусити співрозмовника нервувати, Яценюк відповів ствердно. Така відповідь – це наслідок непростих й емоційних стосунків між двома політиками.

Яценюк тримає серйозну образу на Порошенка за 2015-2016 роки, адже переконаний, що саме президент вбив його рейтинг. Екс-прем’єр так само не сумнівається, що Порошенко зробить усе можливе, щоб у сприятливий момент знищити весь "НФ" – в першу чергу Арсена Авакова, який конфліктує з Петром Олексійовичем.

У такій складній грі як політика, бажання помсти та пошук ситуативних союзників можуть погано закінчитися для Порошенка.

УП вже неодноразово писала про неоднорідність "Народного фронту". На президентських виборах секретар РНБО Олександр Турчинов та спікер ВР Андрій Парубій, які входять у п’ятірку лідерів "НФ", схильні підтримувати Порошенка.

Ще двоє ваговиків з "НФ" – Арсен Аваков та екс-нардеп Микола Мартиненко – дрейфують у бік Тимошенко через образи на президента.

У цій ситуації Яценюк опинився у певній розтяжці: він і з Юлією Володимирівною підтримує контакти, й з Порошенком кінцево горщики не побив.

Навіть якщо лідер "Народного фронту" вирішить не підтримувати Тимошенко, але атакуватиме Порошенка – це може коштувати президенту кількох важливих відсотків підтримки, які на виборах будуть йому цінні як ніколи.

Наразі "Народний фронт" готується лише до парламентських виборів 2019 року. Президентські перегони у партії відкладають на той невизначений час, коли негатив їх лідера забудеться. Станом на зараз іншого кандидата у "фронтовиків" немає.

Для самого Яценюка йти на президентські змагання – досить небезпечна авантюра. Існує ризик отримати катастрофічно низьку підтримку. Кого після цього він зможе переконати, що колись таки зайде через президентські двері у парламентську залу?

Роман Кравець, УП
Tags:     ЯЦЕНЮК      НАРОДНИЙ ФРОНТ      ВИБОРИ      Гринев      Ахметов

 • 15-02-19 -
  Луценко просит САП рассмотреть открытие уголовного дела против Тимошенко

 • 14-02-19 -
  Американское гражданство Супрун не было основной причиной ее отстранения, - Окружной суд

 • 13-02-19 -
  ЦПК требует, чтобы Луценко расследовал доходы Тимошенко

 • 13-02-19 -
  "Готов пройти полиграф": Мосийчук об упреках в связи с Оппоблоком по делу отстранения Супрун

 • 10-02-19 -
  Убийство Гандзюк: Мангера исключили из Батькивщины

 • 08-02-19 -
  Серый кардинал: зачем Аваков американцам и как он может повлиять на выборы

 • 08-02-19 -
  Троллинг: Супрун посоветовала избавляться от «радикалов»

 • 08-02-19 -
  Луценко оригинально поддержал жену-депутата, которая выругалась в Раде

 • 07-02-19 -
  СНБО официально сообщило, что Турчинов переписывал Библию

 • 06-02-19 -
  В Минздраве прокомментировали запрет Супрун исполнять обязанности министра

 • 05-02-19 -
  ГПУ открыла дело против Медведчука

 • 05-02-19 -
  Стало известно, куда перевели Савченко

 • 04-02-19 -
  Адвокаты Януковича презентуют собственное расследование преступлений, инкриминируемых их клиенту

 • 04-02-19 -
  Был со всеми: политический путь Леонида Кравчука

 • 02-02-19 -
  Порошенко задекларировал почти 20 миллионов дивидендов и процентов

 • 01-02-19 -
  Яценюк и Мартыненко пользуются услугами платных ботов – отчет

 • 30-01-19 -
  Генпрокурор поставил ультиматум кандидату в президенты

 • 29-01-19 -
  Объединитель церквей: как Турчинов готовит фундамент для новой партии

 • 28-01-19 -
  Без авто и недвижимости. Тимошенко обнародовала декларацию о доходах

 • 28-01-19 -
  Сменю власть в Грузии за 72 часа – Саакашвили

 • 27-01-19 -
  Холодницкий жалуется, что Сытник к нему не ходит

 • 26-01-19 -
  Соратница Юлии Тимошенко купила украденное имущество

 • 25-01-19 -
  Мнение: как Супрун связана с международной фармацевтической мафией

 • 24-01-19 -
  Порошенко дал команду уволить Супрун — СМИ

 • 24-01-19 -
  Суд признал надлежащими доказательства вины Януковича

 • 24-01-19 -
  НАБУ и САП закрыли дело об использовании Луценко автомобилей ГПУ на свадьбе сына

 • 23-01-19 -
  Приговор Януковичу начнут объявлять 24 января

 • 20-01-19 -
  Зеленский пообещал выйти из основателей своей московской компании

 • 18-01-19 -
  Гомофобия Турчинова нашла поддержку у "защитников семейных ценностей"

 • 18-01-19 -
  Зеленский зарабатывает в России на трех кинокомпаниях - Схемы

 • 17-01-19 -
  Гончаренко сдержал обещание и пришел на телеэфир в образе клоуна Чаплина. ВИДЕО

 • 15-01-19 -
  Порошенко назвал УПЦ МП "пятой колонной"

 • 14-01-19 -
  Парубий слетал в Стамбул за Томосом с 3-мя помощниками, но текст в Раду так и не привез

 • 14-01-19 -
  Не до смеха: как Владимир Зеленский будет строить президентскую кампанию

 • 10-01-19 -
  «Народный рух Украины» назвал своего кандидата в президенты

 • 05-01-19 -
  "Петина тысяча": Нардеп обвинил Порошенко в подготовке к подкупу избирателей

 • 03-01-19 -
  Неожиданно: названы планы Вакарчука на предвыборную кампанию

 • 01-01-19 -
  Зеленский заявил, что идет в президенты

 • 29-12-18 -
  Зеленский: Если меня выберут президентом, сначала будут обливать грязью, затем – уважать, а потом – плакать, когда уйду

 • 28-12-18 -
  Ляшко предлагает проверять будущих депутатов у психиатра и нарколога

 • 28-12-18 -
  Насиров возобновил сам себя в должности главы ГФС незаконно

 • 27-12-18 -
  Служба внешней разведки засекретила информацию о служебных расследованиях, премиях и взысканиях Семочко

 • 26-12-18 -
  Зеленский прокомментировал возможность выдвижения в президенты

 • 23-12-18 -
  Порошенко посетил день рождения Луценко в одном из самых дорогих ресторанов Киева, - СМИ

 • 22-12-18 -
  Квартира Продана за $180 тыс. записана на его сестру, которая работает на рынке

 • 22-12-18 -
  "Как это возможно после того, что с вами сделала Банковая": Трепак - Саакашвили по поводу цикла передач "Джокеры" о кандидатах в президенты

 • 22-12-18 -
  Коломойский: Если бы Ахметов в 2014-м возглавил Донецкую область, все было бы в порядке

 • 21-12-18 -
  В ГПУ прокомментировали отмену санкций против Азарова

 • 20-12-18 -
  Евросуд снял санкции с беглого экс-премьера Азарова

 • 19-12-18 -
  Суд продлил арест Савченко до 18 февраля

 • 19-12-18 -
  Насиров проиграл суд врачу, который назвал его диагноз фейком

 • 19-12-18 -
  Насиров пытается отсудить у врача 1 млн гривен за показания в суде

 • 19-12-18 -
  Пашинский раздавал детям конфеты с захваченной кондитерской фабрики

 • 18-12-18 -
  Радикальный кандидат: как Олег Ляшко готовится к президентским выборам

 • 15-12-18 -
  Порошенко на Объединительном соборе посадили в "президиум"

 • 13-12-18 -
  Продану наконец-то нашли электронный браслет

 • 13-12-18 -
  Кабмин уволил главу ГАСИ Кудрявцева

 • 12-12-18 -
  Суд постановил выплатить восстановленному в должности Насирову компенсацию за "вынужденный прогул"

 • 08-12-18 -
  Идеологический стриптиз. Что останется от обещаний украинских топ-политиков, если отбросить популизм

 • 08-12-18 -
  Суд обязал ГПУ открыть дело против Парубия за разжигание религиозной вражды

 • 05-12-18 -
  Янукович не выступил с последним словом в суде: Это "унижение достоинства"

 • 04-12-18 -
  Порошенко уволил своего постпреда в Крыму после его помощи расследователям убийства Гандзюк

 • 03-12-18 -
  Омелян не имеет права носить военную форму даже во время военного положения, – Минобороны

 • 03-12-18 -
  Семенченко опровергает, что его задерживали в Грузии

 • 30-11-18 -
  Диплом главы Госстройинспекции поддельный, - НАГС

 • 29-11-18 -
  Гриценко обвинил Порошенко в нападении на него

 • 26-11-18 -
  Луценко вспомнили обещание подать в отставку в случае военного положения

 • 26-11-18 -
  Адвокат назвал "процессуальным мусором" доказательства НАБУ "по делу Мартыненко"

 • 25-11-18 -
  Деолигархизация закончилась тем, что сейчас в Украине один ярко выраженный олигарх — президент

 • 23-11-18 -
  Порошенко не поддерживает законопроект о клевете, - Цеголко

 • 23-11-18 -
  Рада назначила двух новых министров

 • 22-11-18 -
  Климкин стал на защиту постпреда Украины при ОБСЕ Прокопчука

 • 22-11-18 -
  Четыре "нардепа-радикала" голосовали в Раде, будучи в Одесской области

 • 21-11-18 -
  Апелляционный суд оставил Савченко под арестом до 23 декабря

 • 21-11-18 -
  Суд открыл производство против Сытника из-за продажи земли в Крыму

 • 20-11-18 -
  Мастер "красных циркуляров". Что известно о россиянине, которого могут выбрать главой Интерпола, и почему Запад против

 • 20-11-18 -
  Новинский стал главой фракции Оппоблока

 • 20-11-18 -
  Рада отклонила представление на нардепа Березкина

 • 20-11-18 -
  За кресло министра: Омелян взял Яценюка попиариться на ремонте дорог

 • 20-11-18 -
  Тимошенко: Порошенко переписывает газовые месторождения на свое окружение и поэтому повысил тарифы
 •