gototopgototop

Экономика > Коррупция

grominfo.eu

Нацакадемія аграрних наук незаконно приватизувала земель на 1 млрд грн

Среда, 16.08.2017 02:04
E-mail Печать PDF
Новости и события в Украине и зарубежом. Политика, экономика, общество, культура, спорт, наука, образование, технологии Президія Національної академії аграрних наук протягом 2008-2016 років віддала в приватну власність 200 га земель, чим завдала державі збитків на 1 мільярд гривень.

Про приклад масштабної корупції серед держвідомств в агропромисловому секторі повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

"Таким чином, за версією слідства, президія НААН формально "задовольняла конституційні права громадян", а насправді вчинила злочин, яким завдала державі близько 1 млрд грн збитків", - сказано в повідомленні.

Також слідчі НАБУ встановили традиційну в аграрному секторі корупційну схему: держкомпанії залучають посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, в свою чергу, перепродують її за ринковими. А доходи при цьому осідають на рахунках посередників, ті в свою чергу є підконтрольними керівникам держпідприємств.

"Так, наприклад, був нанесений збиток ПАТ Державна продовольча зернова корпорація. За даними фактами детективи Національного бюро розслідували не менше п'яти кримінальних проваджень. Дві справи вже передані до суду", - додали антикорупціонери.

НАБУ розслідує незаконні оборудки з майже 8 тис. га земель сільськогосподарського призначення, власником яких є держава.

Тільки за попередніми оцінками, розмір збитків, виявленими НАБУ схемами, в агропромисловому комплексі, перевищує 2 млрд грн. Йдеться переважно про махінації з землею і розтраті коштів і майна державних підприємств.
Tags:     корупція      Мінагрополітики      АПК      НАБУ